O FESTIVALU

Tímto bychom Vás rádi pozvali na 1. ročník Klatovského festivalu vína 2021, který se uskuteční 19. června od 13:00 do 22:00 hodin v Klatovech v malebných prostorech Mercandinových sadů, v blízkosti historické empírové budovy Kolonády. Toto místo se přímo nabízí k realizaci festivalu, kde budete moci nejen poklidně vychutnávat nabídku vín z Moravy a Čech, ale také získat cenné vinařské informace a odpovědi na Vaše otázky. Zajištěno bude i bohaté občerstvení, které doplní širokou paletu nabízeného vína. Provázet celým festivalem Vás bude známý speaker z Hitrádia FM Plus a klatovský rodák Jan Antal

Bohužel se covidová situace prolnula i do plánů našeho programu. Z něj jsme museli vyřadit vystoupení několika folklorních souborů, jelikož nemohly dlouhodobě kvůli vládním opatření vykonávat svou činnost. Stejně tak tomu bylo v několika dalších případech, které jsme pro Vás připravovali. Doprovodný program je tak ze těchto důvodů dost zúžen. Ale i přesto věříme, že se budete bavit! Těšit se můžete na Cimbálovou muziku z Milotic, která svými tóny navodí příjemnou atmosféru během celého odpoledne. Svým tanečním a pohybovým vystoupením Vás několikrát nadchne Diamond dance Klatovy. Mimo to se můžete těšit i na dražbu speciálních vín, kdy výtěžek bude určen dobrovolnickému centru Adra v Klatovech. Ve večerních hodinách pak cimbálovou muziku vystřídá kapela AVE band. Pro rodiče s dětmi je pak během akce připraven animační program, který pro ně připraví Beruška Klatovy.

Vstup na festival je zdarma. Návštěvníci si mohou zakoupit a degustovat nabízená vína pouze z festivalových skleniček v hodnotě 100,- Kč. Ty budou k dispozici na místě a každý zákazník k nim dostane zdarma i katalog vinařství.

Program

13:00 zahájení festivalu

13:10 – 19:00 Cimbálová muzika z Milotic

15:00 Diamond dance Klatovy

17:00 Diamond dance Klatovy

19:00 dražba vín na charitativní účely

19:30 – 22:00 kapela AVE band

22:00 ukončení festivalu